UACCB announces 2020-2021 graduates
BATESVILLE – The University of Arkansas Community College at Batesville is pleased to announce the 2020-2021 graduates.
Honor graduates are denoted as summa cum laude (cumulative grade point average of 3.9 or higher) magna cum laude (cumulative GPA of 3.75 to 3.89) and cum laude (cumulative GPA of 3.5 to 3.74).
*Summa cum laude
** Magna cum laude
*** Cum laude
Graduates are as follows:
Associate of Arts-General Education
Jennifer K. Adkisson, Newark
Lauryn F. Allgood, Judsonia
Carlie B. Anderson, Newark***
Andrew B. Babb, Batesville
Carol J. Boss, Cave City
Brandon A. Briesmeister, Batesville
Sarabeth Burns, Judsonia
Alonna D. Carpenter, Cushman
Jacob T. Clark, Batesville
Annie R. Collier, Batesville
Leah R. Crafton, Cave City***
Katrina K. Cross, Batesville*
Sarah L. Davis, Newport*
Madison A. Denham, Sulphur Rock
Aaron W. Denton, Batesville
Samantha A. Dickey, Drasco
Kimiko C. Dixon, Batesville
Joseph C. Dupuy, Bald Knob***
Lauren C. Gleghorn, Batesville
Monica M. Goings, Magness**
Victoria K. Graham, Romance
Jose F. Guevara, Batesvillle
Brittany A. Heigle, Batesville***
Rheanna L. Hodge, Batesville***
Jennifer M. Holman, Batesville
Kenley E. Holman, Southside
Marianda E. Huskey, Saffell
Kayla A. Jackson, Desha
Madison G. Johnson, Batesville*
Asha E. Jones, Batesville
Clair G. Lawrence, Batesville
Kalie R. Lemaire, Cave City
Rebecca L. Lemon, Salem
Jack H. Looney, Batesville
Damian A. Lora, Batesville***
Theresa M. Mabray, Pangburn
Cheyanne E. Maronde Carley, Saffell••
Victoria L. Mathews, Batesville
Raven A. Mawhinnie, Batesville**
Benjamin J. McDonald, Batesville***
Sonia Medina, Batesville
Johnathon D. Miller, Bradford*
Meghan S. Mitchell, Charlotte
Melissa K. Morris, Delavan
Molly N. Mourer, Batesville***
Ally E. Moye, Cave City*
Charles E. Newcomb, Salado
Jaysa M. Pearce, Batesville**
Sydnie L. Pelley, Newark**
Katlyn D. Pertuis, Desha
Chasity M. Reeves, Floral**
Emily G. Richardson, Batesville
Erin E. Rider, Batesville**
Nicole A. Robison, Batesville***
Patricia N. Rouse, Batesville**
Rachel A. Siler, Bald Knob*
Stephanie N. Smith, Sulphur Rock*
Asa D. Spurlock, Cherokee Village
Sophie E. Strecker, Batesville
Hannah M. Thomas, Batesville
Carrie J. Turner, Amity
Noah L. Weaver, Cave City
Hattie K. Wells, Batesville**
Sonia A. West, Sulphur Rock
Kaylee E. Wilkins, Batesville
Hallie S. Williams, Batesville***
Morgan E. Wimberley, Batesville***
Marlee E. Young, Searcy
Associate of Science-Agriculture Technology
Samantha A. Dickey, Drasco
David R. Shipley, Newport
Associate of Science-Business
Carol J. Boss, Cave City
Alexander A. Branscum, Batesville**
Hadden A. Clark, Batesville***
Rodney L. Cross, Batesville***
Laura R. Fitzgerald, Batesville
Jessica M. Galloway, Magness
Keeli J. Johnson, Batesville
Lauren E. Jones, Batesville
Kyra L. Kling, Desha
Frainces C. Long, Salado
Konner H. Marsh, Searcy*
Lexi B. Moss, Sulphur Rock***
Quoc C. Nguyen, Batesville
Sherlyn B. Orantes, Batesville*
Chase S. Shonk, Newark
Cassidy E. Powell, Batesville*
Elizabeth M. Pulley, Newark
Patricia N. Rouse, Batesville**
Austin T. Wilson, Bradford***
Associate of Science-Criminal Justice
Shana D. Blue, Cushman
Dalton L. Sparks, Locust Grove*
Sarah M. Tate, Greers Ferry**
Kevin R. Velasco, Batesville
Associate of Science-Elementary Education
Ashli J. Blackwell, Locust Grove
Jessica J. Cardenas, Pangburn***
Alonna D. Carpenter, Cushman
Lindsy D. Eckard, Batesville
Taylor J. Henderson, Newport***
Jennifer M. Holman, Batesville
Sarena L. Morgan, Pleasant Plains
Kaden M. Ring, Cave City***
Ashley N. Reed, Bradford**
Associate of Science-Health Professions
Samantha A. Dickey, Drasco
Associate of Science-Pre-Engineering
Justin T. Sepe, Mountain View
John M. Severs, Pleasant Grove***
Clay A. Shaw, Batesville
Joseph R. Shonk, Newark
Thomas H. Wilkins, Batesville*
Associate of Science-STEM
Jerry W. Baird, III, Batesville
Brandon A. Briesmeister, Batesville
Briar J. Bumpous, Pleasant Plains
Dustin L. Cannon, Drasco*
Audra G. Carter, Charlotte**
Corbitt L. Conyers, Newark
Samantha A. Dickey, Drasco
Kayci R. Eddy, Batesville
Sunni T. Guth, Batesville
Colby D. Hoggard, Batesville***
Sabrina Lynn Inman, Bald Knob
Kalie R. Lemaire, Cave City
Chance S. Lopez, Batesville***
Josie C. Love, Bradford
Bailey R. Morman, Drasco
Katlyn D. Pertuis, Desha
Kyle H. Price, Batesville
John M. Severs, Pleasant Grove***
Luke A. Shafer, Bald Knob
Chase S. Shonk, Newark
Joseph R. Shonk, Newark
Kendra N. Vinson, Sulphur Rock***
Madison A. Walker, Tuckerman*
Associate of Applied Science-Business Services
Cassidy L. Frazier, Floral
Diana K. Gann, Batesville
Kristi J. Morgan, Southside***
Kristen D. Stout, Batesville
Associate of Applied Science-Computer Information Systems
Dylan C. Hankins, Sulphur Rock
Associate of Applied Science-Computer Technology
Christopher M. Crawford, Batesville
Chad A. Connelly, Batesville
Jayden C. Finney, Batesville***
Harold L. Guinnip, Batesville*
Stephan A. Payne, Batesville*
Christin D. Qualls, Batesville***
Gavin K. Wade, Batesville*
Associate of Applied Science-Early Childhood Education
Sky L. Loggains, Batesville***
Kyra M. Lopez, Mountain View
Heather N. Riggs, Batesville
Terri V. Skinner, Pleasant Plains
Emma F. White, Batesville
Associate of Applied Science-EMT/Paramedic
Brandi N. Henderson, Batesville
Vuong V. Nguyen, Batesville
James Tiffin, Heber Springs
Associate of Applied Science-Industrial Technology
Ashli N. Carson, Batesville
Kenneth L. Carson, Batesville*
Andromeda Niemeyer, Batesville
Robert E. Patterson, Batesville
Tina Russo, Batesville*
Caleb C. Sullivan, Batesville***
Denilson J. Veliz, Batesville
Wendell Williams, Batesville
Joshua J. Williams, Batesville
Candice S. Woodard, Batesville**
Associate of Applied Science-Medical Office Management
Maci J. Allen, Batesville
Shannon M. Brown, Batesville
Angela K. Chadister, Batesville*
Miranda R. Gibson, Williford
Andrea D. Holt, Salem
Melissa D. Milde, Strawberry
Associate of Applied Science-Registered Nursing
Anayansi K. Alvarado, Searcy
Teisha Baker, Sherwood
Hailee D. Ballard, Judsonia
Stephanie L. Ballard, Newark
Jesse A. Ballard, Judsonia
Marissa L. Beach, Mountain View***
Mallory E. Benton, Drasco
Rebecca K. Blessing, Jonesboro
Kiura J. Burt, Cabot
Jillian L. Candler, Cave City
Tiara A. Clingman, Clinton
Morgan L. Combs, Batesville***
Kristen S. Cooper, Locust Grove
Alexandria G. Cox, Pocahontas
Angelica B. Davidson, Siloam Springs
Rachel M. Jennings, Batesville
Bailey E. Deatherage, Newark
Kristin N. Drope, Paragould
Jacob R. Duncan, Pocahontas
Joshua Eisenmann, Batesville
Harlie M. Ennis, Jonesboro
Lendy Grace B. Etzweiler, Beebe
Reagan E. Floyd, Bradford
Alisha A. Galloway, Edgemont
Julisa Garcia, Batesville
Benjamin M. Garrett, Mammoth Spring***
Kailee B. Gooch, Newark
Trisha K. Hendricks, Searcy
Sarah D. Hines, Maumelle
Jordan A. Holland, Jonesboro
Kylee M. Huggins, Pangburn
Sydney B. Hunter, Batesville
Shanda L. King, Batesville
Barbara A. Laslo, Newark
Shannon L. Luker, Manila
Sydney E. McCoy, Sulphur Rock
Tresta D. McGehee, Bradford
Maegan C. McNeal, Searcy
Alexis L. Mitchell, Blytheville
Macy P. Morgan, Fort Smith***
Shannon R. Morgan, Judsonia
Sydney M. Nail, Batesville
Emily A. Phelps, Tumbling Shoals
Charlee B. Phipps, Bald Knob
Joshua Pickett, Pocahontas
Josue C. Pollnow, Little Rock
Athena L. Richmond, Locust Grove
Brooklashae R. Roden, Ozark
Amelia D. Sawrie, Higden
Stephanie A. Schalk, Cabot
Maghan M. Simpson, Des Arc
Ashton J. Smith, Jonesboro
Stephanie N. Soto, Cabot
Malorie T. Stevens, McCrory
Jessica L. Stoltzfus, Quitman
Casey E. Sullivan, Judsonia
Kelly R. Taylor, Brookland
Travis J. Thorogood, Batesville
Heather J. Trimmer, Cave Springs
Brianna D. Trivitt, Newark
Tonya N. Tucker, Cabot
Kayla R. Vanwinkle, Batesville
Brooke L. McCord, Searcy
Hayden L. Webb, Saffell
Technical Certificate-Agriculture Technology
Gracie J. Brashers, Batesville***
Tyler L. Coldwell, Charlotte
Ashley A. Cunningham, Newark
Samantha A. Dickey, Drasco
Houston B. Morgan, Lynn
Allison F. Rolins, Batesville***
Samuel A. Vanemburg, Cave City
Technical Certificate-Air Conditioning, Heating, and Refrigeration
Cameron A. Burba, Batesville***
Noe J. Gaytan, Batesville
Cedric T. Hall, Batesville
Kara M. Lawyer, Cave City
Hayden K. Little, Batesville*
Wendell Williams, Batesville
Technical Certificate-Clerical Services
Kati J. Gilleand, Bald Knob***
Kristen D. Stout, Batesville
Technical Certificate-Computer Technology
Christin D. Qualls, Batesville***
Gavin K. Wade, Batesville*
Technical Certificate-Cosmetology
Glendy O. Alejandro, Batesville***
Kristine A. Barnes, Batesville
Kamille D. Beasley, Batesville*
Jewlly D. Blackwell, Cherokee Village***
Allison L. Brackett, Batesville
Breeanna M. Brackett, Batesville*
Samatra H. Caraveo, Locust Grove***
Savannah M. Connelly, Batesville***
Jenny C. Davis, Walnut Ridge*
Courtney P. Doyle, Smithville*
Molly A. Housdan, Greers Ferry*
Aris L. Jay, Heber Springs*
Elizabeth J. Karns, Batesville***
Kassidy T. King, Cord
Erick F. Mendoza, Mountain View**
Hanna G. Parker, Smithville*
Grace E. Prince, Mountain View*
Lacey G. Slisher, Newark
Jessica L. Stites, Batesville*
Sarah R. Stone, Newark*
Rachel A. Teague, Batesville
Grace E. Towles, Sidney*
Technical Certificate-Early Childhood Education
Sonya M. Griffis, Cave City
Anesa B. James, Concord**
Sky L. Loggains, Batesville***
Jessica A. Renteria, Pleasant Plains
Heather N. Riggs, Batesville
Terri V. Skinner, Pleasant Plains
Amber N. Tucker, Batesville***
Emma F. White, Batesville
Catherine L. Zimmerman, Concord
Technical Certificate-EMT Paramedic
Jesse A. Cullum, Searcy
Haley V. Latham, Weiner
Kelley Mehring, Higden
Jason E. Mobley, Malvern
Vuong V. Nguyen, Batesville
Jonathan T. Pillow, Batesville
James Tiffin, Heber Springs
Technical Certificate-General Studies
Jennifer K. Adkisson, Newark
Lauryn F. Allgood, Judsonia
Carlie B. Anderson, Newark***
Andrew B. Babb, Batesville
Carol J. Boss, Cave City
Alexander A. Branscum, Batesville**
Sarabeth Burns, Judsonia
Dustin L. Cannon, Drasco*
Hadden A. Clark, Batesville***
Jacob T. Clark, Batesville
Annie R. Collier, Batesville
Leah R. Crafton, Cave City***
Rodney L. Cross, Batesville***
Sarah L. Davis, Newport*
Madison A. Denham, Sulphur Rock
Aaron W. Denton, Batesville
Samantha A. Dickey, Drasco
Kimiko C. Dixon, Batesville
Shelbert D. Epting, Batesville
Melody R. Fitterling, Pleasant Plains***
Laura R. Fitzgerald, Batesville
Nicholas P. Fowler, Batesville***
Jessica M. Galloway, Magness
Lauren C. Gleghorn, Batesville
Victoria K. Graham, Romance
Jose F. Guevara, Batesvillle
Sunni T. Guth, Batesville
Rheanna L. Hodge, Batesville***
Collin E. Hoffman, Black Rock
Jennifer M. Holman, Batesville
Kenley E. Holman, Southside
Marianda E. Huskey, Saffell
Sabrina L. Inman, Bald Knob
Keeli J. Johnson, Batesville
Madison G. Johnson, Batesville*
Asha E. Jones, Batesville
Lauren E. Jones, Batesville
Rebecca L. Lemon, Salem
Ian C. Logan, Drasco
Chance S. Lopez, Batesville***
Damian A. Lora, Batesville***
Josie C. Love, Bradford
Theresa M. Mabray, Pangburn
Cheyanne E. Maronde Carley, Saffell**
Konner H. Marsh, Searcy*
Victoria L. Mathews, Batesville
Kailee B. McGhee, Batesville*
Johnathon D. Miller, Bradford*
Sarena L. Morgan, Pleasant Plains
Bailey R. Morman, Drasco
Melissa K. Morris, Delavan
Lexi B. Moss, Sulphur Rock***
Charles E. Newcomb, Salado
Tori J. Noblitt, Batesville
Quoc C. Nguyen, Batesville
Sherlyn B. Orantes, Batesville*
Kali D. Payne, Batesville*
Jaysa M. Pearce, Batesville**
Sydnie L. Pelley, Newark**
Kristina M. Pennywitt, Locust Grove***
Katlyn D. Pertuis, Desha
Cassidy E. Powell, Batesville*
Elizabeth M. Pulley, Newark
Ashley N. Reed, Bradford**
Chasity M. Reeves, Floral**
Emily G. Richardson, Batesville
Nicole A. Robison, Batesville***
Alesondria P. Scales, Batesville
Chase S. Shonk, Newark
Stephanie N. Smith, Sulphur Rock*
Asa D. Spurlock, Cherokee Village
Jennifer Stephens, Batesville
Sarah M. Tate, Greers Ferry**
Carrie J. Turner, Amity
Kendra N. Vinson, Sulphur Rock***
Noah L. Weaver, Cave City
Hattie K. Wells, Batesville**
Sonia A. West, Sulphur Rock
Kaylee E. Wilkins, Batesville
Austin T. Wilson, Bradford***
Morgan E. Wimberley, Batesville***
Marlee E. Young, Searcy
Technical Certificate-Health Professions
Bridget L. Blount, Batesville
Hadden A. Clark, Batesville***
Kimiko C. Dixon, Batesville
Emmalea E. Ezell, Batesville*
Blakeley G. Floyd, Batesville
Makayla S. Fry, Newark
David S. Garner, Batesville
Racheal E. Geurin, Strawberry**
Michelle D. Gilmer, Oil Trough
Lauren C. Gleghorn, Batesville
Starla L. Hill, Batesville
Lauren R. McElroy, Bradford
Zachary B. Presser, Batesville*
Ashley N. Reed, Bradford**
Lacy L. Reves, Batesville
Asa D. Spurlock, Cherokee Village
Aimee J. Stoltzfus, Concord***
Brianna M. Tobin, Judsonia***
Aaliyah L. Travis, Newark*
Carrie J. Turner, Amity
Michelle C. Upton, Batesville
Whitney R. Varnell, Bald Knob
Connor W. Wheeler, Sulphur Rock
Samantha M. Wilson, Southside
Technical Certificate-Mechatronics
Ashli N. Carson, Batesville
Kenneth L. Carson, Batesville*
Caleb E. Hoffman, Black Rock**
Jimmy G. Nail, Batesville***
Technical Certificate-Practical Nursing
Cindy Almanza, Batesville
Hannah M. Anderson, Melbourne
Kayla N. Dubreville, Ash Flat
Kaylee R. Gallagher, Batesville
Kalynn D. Higgs, Batesville
Lindz C. Hobbs, Searcy
Monica L. McDougal, Cave City
Fatima J. Mendez, Batesville
Cheyenne R. Meskimen, Cave City
Tiffany E. Miller, Sulphur Rock
Brittany A. Moore, Batesville
Brook M. Sanchez, Batesville***
Tai-Leigh B. Schlaich, Batesville**
Tasha L. Stone, Batesville
Sydney G. Strain, Batesville
Sierra G. Williams, Cave City
Haili P. Williams-Steen, Cave City
Kelsey R. Wyatt, Imboden
Robin E. Yates, Drasco
Technical Certificate-Software Development
Chad A. Connelly, Batesville
Christopher M. Crawford, Batesville
Harold L. Guinnip, Batesville*
Christin D. Qualls, Batesville***
Technical Certificate-Welding
John H. Baca, Batesville*
Kenneth L. Carson, Batesville*
Joey L. Hicks, Concord***
Donald J. Jolly, Newark***
Francisco Mendoza, Batesville
Gabriela Quiroz, Batesville
David L. Riggs, Batesville
Quinton L. Russell, Sulphur Rock
Tina Russo, Batesville*
Keeley D. Trotter, Cave City***
Juan F. Williams, Batesville
Candice S. Woodard, Batesville**
Certificate of Proficiency-Agriculture Business
Gracie J. Brashers, Batesville
Tyler L. Coldwell, Charlotte
Chase B. Davis, Cave City
Samantha A. Dickey, Drasco
Natasha A. Hightower, Bradford
Sarah M. Martin, Concord
Houston B. Morgan, Lynn
Allison F. Rolins, Batesville
Samuel A. Vanemburg, Cave City
Certificate of Proficiency-Animal Science
Gracie J. Brashers, Batesville
Tyler L. Coldwell, Charlotte
Logan C. Hutchison, Newark
Matthew W. Moore, Floral
Houston B. Morgan, Lynn
Allison F. Rolins, Batesville
Hannah M. Thomas, Batesville
Certificate of Proficiency-Carpentry
Lauren E. Barnard, Higden
Hunter A. Rhodes, Batesville
Certificate of Proficiency-Computer Programming
Brandon T. Downing, Batesville
Edward L. Kegley, Cave City
Christin D. Qualls, Batesville
Certificate of Proficiency-Computer Technology
Cody R. Ivy, Batesville
Christin D. Qualls, Batesville
Certificate of Proficiency-Cosmetology Instructor
Brooklyn F. Hedgecock, Batesville
Certificate of Proficiency-Early Childhood Education
Sondra D. Brown, Strawberry
Kelly L. Comer, Batesville
Brianna L. Crabtree, Batesville
Sherry F. Moore, Williford
Jessica A. Renteria, Pleasant Plains
Alysha F. Shetrone, Ash Flat
Terri V. Skinner, Pleasant Plains
Tiffanie N. Stephens, Batesville
Katie J. Tate, Judsonia
Amber N. Tucker, Batesville
Emma F. White, Batesville
Certificate of Proficiency-EMT/Basic
Beth A. Brown, Horseshoe Bend
Jennifer L. Goines, Cave City
James T. Griffis, Cave City
Monica R. Grissom, Cord
David Gutierrez, Mountain View
Zachary E. Lewis, Floral
Jordan S. McDaniel, Batesville
Maddie J. McKenney, Bradford
Dani Ramos, Batesville
Hannah M. Rodriguez, Batesville
Jenna E. Siefert, Batesville
Dillon J. Thornley, Melbourne
Michaela L. Wagley, Cushman
Stefanie P. Woodson, Cherokee Village
Certificate of Proficiency-Health Professions
Wyatt F. Aguilar, Cave City
William D. Akins, Batesville
Nicholas L. Arnold, Paragould
Taryn D. Blanton, Judsonia
Brian M. Briesmeister, Batesville
Hadden A. Clark, Batesville***
Jill A. Cook, Evening Shade
Kimiko C. Dixon, Batesville
Abigail N. Dugger, Bald Knob
Hannah S. Everhart, Bradford
Blakeley G. Floyd, Batesville
Racheal E. Geurin, Strawberry
Samantha D. Gibson, Mountain View
Michelle D. Gilmer, Oil Trough
Brooke A. Hammack, Batesville
Robert H. Haynes, Bald Knob
Natasha A. Hightower, Bradford
Carol L. Hubbard, Desha
Alexis L. Johnson, Batesville
Ardison Kipchirchir, Mechanicsburg, PA
Lauren R. McElroy, Bradford
Cheyenne N. McSpadden, Cave City
Ashley N. Reed, Bradford
Lacy L. Reves, Batesville
Daniel G. Scussel, Batesville
Mekayla D. Sexton, Judsonia
Hunter B. Smart, Batesville
Casey O. Smith, Batesville
Brianna M. Tobin, Judsonia
Aaliyah L. Travis, Newark
Michelle C. Upton, Batesville
Whitney R. Varnell, Bald Knob
Haley B. Webb, Batesville
Connor W. Wheeler, Sulphur Rock
Certificate of Proficiency-Heating, Ventilation and Air Conditioning
Cameron A. Burba, Batesville
Noe J. Gaytan, Batesville
Cedric T. Hall, Batesville
Kara M. Lawyer, Cave City
Hayden K. Little, Batesville
Johnathon D. Miller, Bradford
Tanner E. Sherrill, Batesville
Wendell Williams, Batesville
Certificate of Proficiency-Mechatronics
Ashli N. Carson, Batesville
Kenneth L. Carson, Batesville
Cedric T. Hall, Batesville
Aaron L. Hicks, Concord
Joey L. Hicks, Concord
Caleb E. Hoffman, Black Rock
Thi D. Huynh, Batesville
Jaeden C. Moreland, Cave City
Jimmy G. Nail, Batesville
Andromeda Niemeyer, Batesville
Jack U. Noordhoek, Sulphur Rock
Robert E. Patterson, Batesville
Hunter A. Rhodes, Batesville
Walker L. Rook, Ash Flat
Denilson J. Veliz, Batesville
Wendell Williams, Batesville
Joshua J. Williams, Batesville
Certificate of Proficiency-Medical Billing and Coding
Maci J. Allen, Batesville
Shannon M. Brown, Batesville
Angela K. Chadister, Batesville
Ashley A. Finnie, Batesville
Deborah G. Keller, Batesville
Melissa D. Milde, Strawberry
Elizabeth A. Stacy, Sidney
Certificate of Proficiency-Network and System Administration
Chad A. Connelly, Batesville
Jayden C. Finney, Batesville
Harold L. Guinnip, Batesville
Stephan A. Payne, Batesville
Christin D. Qualls, Batesville
Certificate of Proficiency-Nursing Assistant
Wyatt F. Aguilar, Cave City
Dawna L. Bechdoldt, Batesville
Taryn D. Blanton, Judsonia
Bridget L. Blount, Batesville
Margaret A. Bueng, Batesville
Andrea M. Caraway, Sulphur Rock
Ty Carroll, Beebe
Haley N. Carter, Cave City
Kaylei M. Chiaromonte, Desha
Rayne S. Cottrell, Prim
Bethany D. Desoto, Heber Springs
Abigail N. Dugger, Bald Knob
Ma’kiya N. Dunn, Newport
Emmalea E. Ezell, Batesville
Corey W. Fitzpatrick, Concord
Blakeley G. Floyd, Batesville
Mary E. Forte, Heber Springs
Whitney B. Foster, Bradford
Racheal E. Geurin, Strawberry
Brooke A. Hammack, Batesville
Robert H. Haynes, Bald Knob
Madison K. Hubbard, Batesville
Donald J. Hubbs, Batesville
Carol L. Lankford, Desha
Alejandra Jasso, Batesville
Alexis L. Johnson, Batesville
Roger I. Johnson, III, Batesville
Tara L. Keasler, Cave City
Sarah E. King, Batesville
Ardison Kipchirchir, Mechanicsburg, PA
Jacalyn F. Leal, Batesville
Maranda D. Longo, Batesville
Cheyanne L. Malloy, Cave City
Cory M. McDougal, Batesville
Rebecca L. Morse, Batesville
Desiree L. Nelton, Searcy
Rachel M. Owen, Batesville
Clara G. Porter, Batesville
Lacy L. Reves, Batesville
Andrew S. Riley, Batesville
Mekayla D. Sexton, Judsonia
Nicholas C. Siler, Bald Knob
Echo P. Smith, Batesville
Sophia A. Spears, Cabot
Carlee L. Stair, Drasco
Hailey A. Staude, Bradford
Samantha R. Steltz, Batesville
Brianna M. Tobin, Judsonia
Aaliyah L. Travis, Newark
Whitney R. Varnell, Bald Knob
Kayla A. Verser, Batesville
Weiyang Wang, Searcy
Elizabeth A. Weaver, Sulphur Rock
Samantha M. Wilson, Southside
Morgan E. Wimberley, Batesville
Lindsay S. Yates, Bradford
Kassidy E. Yates, Batesville
Certificate of Proficiency-Plant Science
Gracie J. Brashers, Batesville
Tyler L. Coldwell, Charlotte
Logan C. Hutchison, Newark
Matthew W. Moore, Floral
Houston B. Morgan, Lynn
Allison F. Rolins, Batesville
Hannah M. Thomas, Batesville
Certificate of Proficiency-Security and Ethics
Jayden C. Finney, Batesville
Stephan A. Payne, Batesville
Certificate of Proficiency-Soil Science
Gracie J. Brashers, Batesville
Tyler L. Coldwell, Charlotte
Ashley A. Cunningham, Newark
Chase B. Davis, Cave City
Samantha A. Dickey, Drasco
Natasha A. Hightower, Bradford
Logan C. Hutchison, Newark
Sarah M. Martin, Concord
Houston B. Morgan, Lynn
Allison F. Rolins, Batesville
Hannah M. Thomas, Batesville
Certificate of Proficiency-Web Development
Harold L. Guinnip, Batesville
Christin D. Qualls, Batesville
Certificate of Proficiency-Webpage/Media/Information Resources Design
Nathaniel H. Stout, Evening Shade
Certificate of Proficiency-Welding
Dillon W. Bullard, Batesville
Ashli N. Carson, Batesville
Jeremy T. Ciamaricone, Salado
Forrest Green, Southside
Joey L. Hicks, Concord
Matthew B. Hunter, Desha
Aaron T. Jewett, Cave City
Donald J. Jolly, Newark
Andrew J. Martineau, Newark
Francisco Mendoza, Batesville
David L. Riggs, Batesville
Steven B. Stout, Rosie
Keeley D. Trotter, Cave City
Juan F. Williams, Batesville
Hannah R. Young, Batesville
Amanda L. Zellar, Magness
GED Graduates
Isaac Baires-Reyes
Jillyan Barela
Derrian Barrow
Alexis Brown
Kaiden Burchett
Margot Carlin
Taisan Childress
Caleb Cox
Abigail Creekmore
Tara Davis
Dalton Easterwood
Braxton Eldried
Hannah Ellis
Kamryn Ethridge
Laura Fair
Madison Farris
Samantha Forsyth
Brady Fowler
Joseph Franks
Rosa Gallardo
Amanda Garber
Amanda Grooms
Breighauna Himschoot
Aleesa Holt
Matthew Hunter
Maranda Jones
Leo Kregul
Alieena Lee
Taylor Lott
Cheyanne Malloy
Samantha Marshall
Benjamin Matlock
Lucky Menke
Kiara Minick
Janna Mondragon-Ramirez
Evan Moser
Whitney Penn
Jeremiah Reyes
Carroll Stewart
Kevin Stoltzfus
Bryon Striebeck
Coleman Tate
Christian Throckmorton
Hunter Tidwell
Travis Tillman
Joshua Trimble
Ozzy Watts
Noah Wiese
Skyler Winston
Colten Woods
Stefanie Woodson
Kari Yoder
Amanda Younger
University of Arkansas Fort Smith
Bachelor of Applied Science
Erica Tilley
Bachelor of Business Administration
Cheyenne Manuel
Bachelor of Science-Organizational Leadership
Cheston Cooper
Kelsey Wilkerson
Batesville High School
Technical Certificate-Welding
Tye A. Swaim, Batesville
Certificate of Proficiency-EMT/Basic
Dani Ramos Alvarez, Batesville
Alayna M. Bellante, Tumbling Shoals
Jorge E. Cervantes, Batesville
Leyah A. Jarrett, Cushman
Certificate of Proficiency-Nursing Assistant
Destany A. Almanza, Batesville
Araceli A. Arciniega Colado, Batesville
Diana Medel, Batesville
Yadelin A. Ochoa Pineda, Batesville
Ariya D. Roberson, Batesville
Yulisa M. Tomas-Velasquez, Batesville
Cave City High School
Certificate of Proficiency-Computer Technology
Bryce J. Branscum, Cave City
Cedar Ridge High School
Associate of Science-STEM
Wyatt M. Treadway, Magness***
Certificate of Proficiency-Computer Programming
Caiden G. Chadwick, Newark
Technical Certificate-Welding
Xavier S. Cleaver, Charlotte
Alyssa M. Simpson, Newark
Pangburn High School
Certificate of Proficiency-Nursing Assistant
Makenna M. Odell, Pleasant Plains
Southside High School
Technical Certificate-Welding
Brayden S. Bowren, Southside
Chandler D. Maness, Locust Grove**
Certificate of Proficiency-Nursing Assistant
Katelynn B. Edington, Batesville
Anna R. Franks, Marcella
Emilee E. Jones, Batesville
Natalie N. Tate, Batesville
Certificate of Proficiency -Welding
Vernon G. Derring, Batesville